English

Cevdet Erek

Sesçi, Mekancı, Sanatçı
İstanbul’da doğdu ve yaşıyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimi alırken Prof. Fatih Gorbon’un ofisinde ve Nekropsi’de çalıştı. MSÜ’de başladığı Bina Bilgisi yüksek lisans çalışmasından ayrılarak İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MIAM)’nde Ses Mühendisliği ve Tasarımı (SED) eğitimini tamamladı. 2004-2005 yıllarında Amsterdam Rijksakademie’de iki yıl misafir sanatçı olarak bulundu.
Pratiğinin önemli bir bölümünü yerleştirmeleri ile yayın ve performans çalışmaları oluşturmakta. Son kişisel sergileri Bristol Spike Island’da ''Alt Üst'' (2014) ve Kunsthalle Basel’de ''Week'' (Hafta) (2012). Istanbul, Marakeş, Sharjah Bienallerine katıldı ve 2012 yılında Documenta’da ''Raum der Rhythmen'' (Ritimler Mekanı) adlı projesini sergiledi, Room of Rhythms adlı kitabı Walther König – Köln tarafından yayınlandı. MAXXI’de geçtiğimiz günlerde açılan Open Museum Open City’de ''Room of Rhythms –Curva'' adlı ses/mimari işini, Amsterdam Stedelijk Müzesi koleksiyonunda ''Cetveller ve Ritim Çalışmaları''nı ve İstanbul Modern’de ''Çok Sesli'' sergisinde ''Akla Kara'' ve ''SSS'' adlı çalışmalarını göstermekte. 
2011-2013 yıllarında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Prof. Arda İnceoğlu ile atölye yürütücülüğü gerçekleştirdi, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda ses tasarımı, yapım, elektroakustik müzik dersleri verdi, 2013 yılı YAP – Yeni Mimarlık programı seçici kurulunda bulundu.
Son dönem ses işleri arasında Nekropsi ile ''Aylık'' ve Kaan Müjdeci’nin ''Sivas'' filmi ses ve müzik direktörlüğü var. 

Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.